Občanské sdružení VŠ LIGA organizuje sportovní utkání a sportovní akce pro studenty vysokých škol. Činnost sdružení výrazně usnadňují webové stránky a jejich administrace. Původní verze webu však přestala organizátorům i hráčům pomalu stačit, a proto se včas začalo pracovat na verzi nové. Po půl roce prací a jednání vám nový web můžeme představit.

Homapage

VŠ LIGA, o. s.

Občanské sdružení VŠ LIGA je amatérská studentská sportovní organizace působící na všech vysokých školách v celé ČR. Klade si za cíl podporovat herní růst amatérských hráčů – snaží se jim najít odpovídající soupeře.

Ve VŠ LIZE můžete hrát semestrální ligy nebo si přijít zasportovat na jednorázové akce – turnaje, tréninkové kempy, sportovní pobyty a další.

Navštivte nový web www.vsliga.cz

Nová grafika webu

Úplně přepracovaná grafická podoba stránek, vyšla z původního loga a Corporate Identity sdružení. Základem webu je světlé pozadí, doplněné zelenými barvami a odstíny šedé. V hlavičce webu je nalevo logo a napravo formulář pro přihlášení podkreslený barevnými letícími míčky.

Řešení složité navigace

Navigace webu je několikaúrovňová. V základu je to klasické horní menu a menu v levém sloupci. To ale na tak obsáhlém webu nestačí, nebo je to mnohdy nepoužitelné. Například na stránkách kde jsou obrovské tabulky s výsledky – tam jsou data pro přehlednost přepínána Javascriptem a uživatel vidí vždy jen část celku.

Na webu je hodně speciálních obrazovek, na kterých je navigace řešená záložkami, což se ukázalo velice přehledné, i když je potřeba několik zanořených úrovní.

Pro registrované hráče je navíc určeno ještě jedno speciální vyjíždějící menu u přihlašovacího formuláře. Jelikož se jedná o novinku, uživatele na možnost rychlého menu upozorní komixová bublina.

Nechybí ani drobečková navigace, díky které se prakticky nelze na webu ztratit a dodává návštěvníkovi jistotu v tom, kde se nachází.

Vybrané funkce webu

Na novém webu jsou informace řazeny dle měst, sportů, akcí, lig, sezón, hráčů a týmů. Vždy víte, kde jste, kam se vrátit a kde co najdete. Pokud je dat moc, jednoduše je vyfiltrujete. Nehledáte, neztrácíte se.

Důležité funkce jsou dostupné na pár kliknutí. Veškerá administrace je nyní online:

  • web obsahuje motivační a propracovaný systém postupu v lize
  • mezi důležitými funkcemi je také domlouvání zápasů a časových možností hráčů (automatizované kombinování časových možností hráčů)
  • elektronická peněženka (náš redakční systém WebRedie je napojen na bezpečnou platební bránu PayPal.com)
  • pravidelný newsletter s aktuálními informacemi
  • statistiky hráče (grafy, tabulky,…)
  • registrace do VŠ LIGY, přihlašování do lig a na akce
  • zadávání výsledků zápasů a jejich komentování
  • po najetí myší na jméno aktivního hráče kdekoli na webu vyskočí bublina s aktuálními informacemi o hráči. Problém mnoha dat jsme vyřešili ajaxovým načtením dat až v případě potřeby je zobrazit

Více komunikace, více Facebooku

Na spoustě míst jsou dostupné uživatelské komentáře a hodnocení. Super je také napojení na sociální síť Facebook, kde se studenti už z principu sítě každodenně pohybují.

Web jim tedy nabízí automatizované aktualizace jejich činnosti na Facebook profil. Představte si, jak se asi rozvíjí komunikace hráčů na této úrovni, když k tomu dostanou podnět. Kolik komentářů a „Líbí se mi“ schytají svým povedeným kouskem v tělocvičně!

Kolos běžící na WebRedie

Náš systém pro správu obsahu WebRedie je škálovatelný. Web s velkým provozem pro něj není problém. Právě proto běží i VŠ LIGA na CMS WebRedie.

Web využívá velké množství standardních modulů systému, navíc jsme doprogramovali již zmíněné nadstandardní funkce specifické pro tento projekt. Mnohé z nich jsou přizpůsobitelné budoucím projektům.

WebRedie je nyní bohatší o mnoho funkcí a modulů. Využijte je i vy!