Česká centrála cestovního ruchu vypsala soutěž na novou destinační značku České republiky. Vcítili jsme se do zahraničního turisty a s nadšením se do této veřejné soutěže vrhli.


Zadávací dokumentace

Materiály, na jejichž základě měli účastníci vytvořit své příspěvky pro soutěž, byly velice obsáhlé. Snaha postihnout komplexní nároky na logo , které by mělo propagovat celou republiku byla ze zadání zřejmá a jistě nešlo o lehkou práci. Výsledek byl ale matoucí – destinační značka měla „vystihnout hlavní hodnoty destinace, tedy magická, okouzlující, dostupná a moderní“. Označení jsou to pro naši republiku sice přívětivá, ale jak je promítnout do jednoduchého logotypu a navíc tak, aby byl Váš záměr patrný i pro porotu soutěže, je úkol věru nelehký…

Příspěvky TOVARNA.CZ

Podmínky soutěže dovolovaly přispět každému tvůrci až třemi návrhy. Nelenili jsme a plně jsme této možnosti využili. Návrhy Vám tu předkládáme v anglické verzi a za případné komentáře budeme velice rádi! Pište nám přes FB, nebo mailem.

Srdce Evropy

První návrh se stal naším nejoblíbenějším. Barvy…barvy…porota se ale zhypnotizovat nenechala…

Hravá všehochuť

Náš druhý návrh se pokusil zpracovat „vše v jednom“, a to konkrétní a hravou formou. Tuto variantu ocenili především dětští konzultanti…

Upravené a solidní

Poslední návrh se držel národní barevnosti a nápaditě zpracovával téma naší republiky v provedení pomocí pověstné české přísnosti.

Vyhodnocení soutěže

K nemilému překvapení našemu, ale jistě i ostatních zúčastněných byla celá soutěž po několika dnech úplně zrušena. Důvodem bylo, že žádný z 384 podaných návrhů nesplnil očekávání poroty. Po takové hojné účasti je to konec zarážející, ale stát se to může.

Hurá do nového kola!

Česká centrála se ale nevzdává a slíbila začátkem příštího roku vypsat soutěž novou, pro kterou bude upřesněna zadávací dokumentace, tak nám v příštím grafickém klání držte palce!

Pokud Vás zajímá, jak vypadají naše loga v českém provedení, nebo zapracovaná do návrhu vizitek, prohlédněte si připojené dokumenty.


Kontaktujte nás

Máte-li zájem o to, aby vám TOVARNA.CZ vytvořila webovou prezentaci, poskytla služby grafického designu či naprogramovala informační systém, kontaktujte nás prosím zde:

E-mail: info@tovarna.cz

Telefon: +420 604 209 876