Elektronické obchody s outdoorovým vybavením postrádají možnost nechat si poradit od zasvěcených, jak je tomu možné v kamenných prodejnách. V obchodě Hanibal.cz jsme udělali velký krok k odstranění tohoto nedostatku. Vytvořili jsme pomocníka s výběrem, díky němuž si můžete pomocí několika málo kliknutí vytřídit přesně to zboží, které potřebujete.


Cílem pomocníka je umožnit návštěvníkovi během několika málo kliknutí vyfiltrovat to pravé zboží přesně podle jeho potřeb.

Jak to funguje?

Ve spolupráci s týmem Hanibal.cz jsme vybrali tři otázky, které je zákazník při výběru vždy schopný zodpovědět. V případě spacích pytlů je to teplotní určení (expediční a zimní / celoroční / třísezónní / letní), uživatel spacáku (dospělý / dítě) a izolační náplň (peří / syntetická). U každé možnosti je vidět, kolik vyhovujících spacáků je k dispozici. Pokud zrovna není žádný dostupný, tato možnost zešedne a nelze na ní kliknout.

Čtvrtý krok pak zastupuje možnost filtrování podle výrobce, slev a doporučení.

Ve spodním řádku navíc návštěvník stále vidí, jaké parametry si vybral. V případě, že si volbu rozmyslí, může se vždy vrátit na jeden z předchozích kroků.

Technické řešení

Značnou část funkčnosti pomocníka obstarává JavaScript a jeho knihovna jQuery. Základ a pozadí tohoto doplňku spočívá v modulu do našeho systému pro správu obsahu WebRedie. Vše je úzce propojeno s databází zboží a vychazí se z jejího stávajícího obsahu. Pouze jsme umožnili návštěvníkům využívat ji ještě více, což obzvlášť v obchodech tohoto typu značně zvyšuje přívětivost a použitelnost při výběru zboží.

Předpokládáme, že podobné pomocníky s výběrem budeme postupně nasazovat i pro další sekce, aby se nakupování u Hanibala stalo co nejjednodušším a nejpříjemnějším. Máte se tedy na co těšit!