Městská knihovna v Praze je veřejná knihovna, která mimo to, že půjčuje přes 344 000 knih na 42 pobočkách v Praze, pořádá také výtvarné dílny pro děti a rodiče, přednášky, školení, semináře, filmové projekce, koncerty známých muzikantů, divadelní představení, a mnoho dalšího.

Reference pro klienta

Design a šablony na ObalkyKnih.cz

Po několika letech provozu nám správce projektu ObalkyKnih.cz – Městská knihovna v Praze – zadal vytvoření nového designu a nakódování šablon tak, aby je bylo možné snadno nasadit na stávající systém, který se za poslední dobu značně rozrostl.

Celá reference >

Spolupracovali jsme na webu Praha město literatury

Podle dodaného grafického návrhu jsme vytvořili novou internetovou prezentaci jednoho z projektů Městské knihovny v Praze. Web podává kompletní informace o tomto projektu, který spojuje literární díla s konkrétními místy na území hlavního města.

Celá reference >

Logo pro projekt ObalkyKnih.cz

Internetová služba zpřístupňující vzhled obálek vydaných knih má nové logo od TOVARNA.CZ.

Celá reference >

Zrychlení načítání webu Městské knihovny v Praze

Než nový web Městské knihovny v Praze dosáhl své finální podoby, procházel tak bouřlivými změnami, že do konce nebylo jasné, které z navržených prvků se nakonec použijí a které ne. S ostrou verzí webu přišla nutnost zrychlit načítání webu z pohledu objemu dat na první načtení. Které techniky jsme k tomuto zrychlení použili, se dočtete níže.

Celá reference >

TV obrazovky v pobočkách Městské knihovny v Praze

V pobočkách pražské Městské knihovny jsou instalovány plazmové TV obrazovky, na kterých kolují poslední aktuality, novinky a plánované akce. S nástupem nového webu se také rozšiřoval počet těchto obrazovek, což si žádalo robustní, spolehlivý a přitom uživatelsky jednoduchý systém pro jejich správu.

Celá reference >

Městská knihovna v Praze v novém přebalu

Podle jedné knihy z Městské knihovny je osoba se zaujetím pro knihy označována jako bibliofil, člověk s chorobnou touhou psát text je grafoman a člověk s nutkáním vydat vlastní knihu typoman. Co jsme ale my – tým továrníků, kteří usilovně osm měsíců pracovali na novém webu Městské knihovny v Praze? Posuďte sami… přečtěte si o přednostech nového webu a o technologiích, které jsme použili při jeho vývoji.

Celá reference >

Nový web Městské knihovny v Praze

Znáte web Městské knihovny v Praze? Tak to se připravte na změnu :) Právě dnes, v pondělí 22. 11. 2010, pouštíme do světa od základu přepracovaný web Městské knihovny v Praze v testovacím provozu. Nový design je s tím starým nesrovnatelný!

Celá reference >